Bodrum

Bodrum Tatil Cenneti.

Homeros’un yazılarında geçen, geçmişi çağlar öncesine uzanan Bodrum (antik adıyla Halikarnassos) tatil için de en az tarihi kadar çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Türkiye’deki tatil yerleri içerisinde eninde sonunda deneyeceğiniz yerlerden birisi olan Bodrum tatil mekanları arasında sizi en çok eğlendireceklerden bir tanesi.

Yaz tatili için olmazsa olmazlar olan güneş, deniz ve kumun yanısıra; Bodrum otelleri, eğlence mekanları, gece hayatı fırsatları ile eşsiz bir tatil yaşamanız için en iyi fırsatlardan biri.

Bodrum tatil olanakları gördüğü yoğun ilgiye paralel olarak, pek çok gelir grubundan insanları ağırlamaya elverişli değişik özelliklerde otellerden ve konaklama tesislerinden oluşmaktadır.

Bodrum tatil cennetinde ilginizi çekebilecek başlıca eserler ya da bölgeler şunlardır:

Antik Tiyatro, Kaya Mezarları, Myndos Kapısı, Çıfıt Kale (Aspat), Antik Kentler: Myndos (Gümüşlük), Termena (Akçaalan) Telmisos (Gürece), Kadıyanda (Aşağıgöl), Theangela (Etrin) Yarımada, Stratonikeia, Lagina, Sedir Adeun (Kedreae), Sarnıçlar, Bodrum Kalesi (Saint Petrum), Mustafa Paşa Cami, Tepecik Cami, Adliye Cami; Güvercinlik, Torba, Gölköy, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis, Akyarlar, Bağla, Aspat, Ortakent, Bitez, Karaada, Ada Boğazı (Akvaryum) plajları.

Bodruma Ait Pratik Bilgiler

Şehir İçi Ulaşım

Bodrum Yarımadası ‘nın her yerine otogardan düzenli minibüsler bulunmaktadır. Yazın sabaha karşı geç saatlere kadar bu servisler mümkün olmaktadır.
Yarımada Mesafe Cetveli
Gümbet : 3 km.
Bitez : 7 km.
Ortakent : 14 km.
Turgutreis : 18 km.
Yalıkavak : 18 km.
Gündoğan : 18 km.
Gümüşlük : 24 km.
Göltürkbükü : 18 km.
Torba : 6 km.
Yalıçiftlik : 16 km.
Bodrum Havaalanı : 35 km.

Previous

Yalıkavak